Laser je velmi vhodný na značení a hloubkové gravírování (několik desetin mm) kovů a tvrdokovů (plomby, vložky forem, raznice). Běžně se gravíruje nerez, nástrojová ocel, kalené kovy, mosaz, měď, zlato, hliník, titan. Je možné gravírovat i lakovaný povrch. Efektně se popisuje eloxovaný hliník. Eloxovaný povrch mají některé výrobky značky Apple, dále to jsou psací pera, psí známky, svítilny apod.

Kovy lze přímo gravírovat až do velikosti plochy 610 x 305 mm. Gravírovaný předmět může být o něco větší. Značíme také rotační tvary. Nepoužíváme žádné agresivní přípravky.

Gravůra je značně odolná, chemicky i teplotně. Nelze ji odstranit, bez porušení povrchu materiálu. Je to vhodná náhrada za mechanické značení ražením, frézováním nebo rytím. Oproti mechanickým metodám značení odpadá potřeba popisovaný předmět jakkoliv upínat.

Na střední a velké zakázky máme speciální laserovou stanici, která popisuje velmi rychle kovy a plasty na ploše až 120 x 120 mm. Výrobky lze automaticky číslovat, označovat datem/časem, čárovým nebo QR kódem .