Laserové gravírování

CO2 laser Epilog s instalovaným výkonem 60 Wattů je vhodný ke gravírování dřeva, gumy, eloxovaného hliníku, skla, dvouvrstvých plastů, korku, dlaždic, kůže, koženky apod. Výkon je dále dostatečný na řezání překližky (bez problému březová 6 mm), papíru, některých textilií, průmyslových fólií či plexiskla (uspokojivě do síly 10 mm, funkčně do síly 20 mm).

Pracovní plocha laseru je 61×45 cm. V kratším rozměru má dvířka, je možné vložit i delší předmět, než je pracovní plocha. Stroj je vybaven na rotační popisování – sklenice, lahve atp.

Vláknový laser Epilog s výkonem 20 Wattů umí přímo popisovat kovy jako nerez, ocel, bronz, měď, zlato, platinu, wolfram, titan, slitiny hliníku. Laser se používá na gravírování vložek forem – loga, šarže, datumovky. Vyznačí hloubkově (několik desetin) velmi jemné kontury do zakaleného materiálu, mosazi nebo grafitu. Dále se používá na značení plastů – rozvaděče, instalační krabice, vypínače, černé plexisklo.

Pracovní plocha laseru je 61×30 cm. V kratším rozměru má dvířka, je možné vložit i delší předmět, než je pracovní plocha. Výhoda laseru je nadstandardní popisovaná plocha a snadné značení od jednoho kusu.

Vláknový laser Rofin s výkonem 20 Wattů je určený k vysoce produktivnímu sériovému značení až tisíců kusů za den. Automaticky čísluje, generuje QR i čárové kódy, vkládá aktuální čas a datum.

Pracovní plocha stroje je 12×12 cm. Laser lze dovézt k zákazníkovi a značit na místě dle potřeb.

Vláknové lasery vynikají stabilitou, kvalitou popisu, nízkými provozními náklady…

Řezací CO2 laser Vytek s instalovaným výkonem 220 W. Tento laser má pracovní plochu 124 x 84 cm, díky tomu nabízíme zpracování mnohem větších dílů. S vyšším výkonem řežeme rychleji za nižší náklady.

Solventní flatbed tiskárna

Tiskárnu používáme při výrobě průmyslových štítků a ovládacích panelů. Technologii tisku na hliník doplňuje eloxovací lázeň, která zaručuje uzavření barev v povrchu a tím vysokou odolnost proti otěru, rozpouštědlům i UV záření. Na tiskárně dále potiskujeme medaile, některé reklamní předměty, dřevo či překližku. Nelze tisknout bílou barvou, proto je vhodná na světlé povrchy.

CNC frézování

K obrábění používáme CNC router Comagrav Zonda. Jeho pracovní plocha je 1,6 x 2,6 m. Frézujeme širokou škálu materiálů: plexisklo, polykarbonát, Forex, Bond, hliník, mosaz, dřevo, překližku, MDF, textit.

Ohýbání plastů

Plasty, nejčastěji plexisklo a polykarbonát, nahříváme na strunové ohýbačce s horním a spodním ohřevem. Délka ohřevu je 120 cm, síla materiálu až 12 mm. K zajištění tvaru používáme fixační přípravky.

Podpůrné výrobní vybavení

K výrobě různorodého spektra výrobků nám dále slouží: pokosová pila, přímočará a ponorná pila, hoblík, formátovací pila, vrtačka, vibrační bruska, diamantová leštička, plamenná leštička, lis na děrování otvorů, ruční a pneumatické nůžky na stříhání plechů, fazetovací stroj, fixační a lepící přípravky, balící stroj.